33 СПОСОБИ ВИХОВАТИ ХОРОШУ ДИТИНУ

1. "Чарівне слово". Навчіть дитину деяких “чарівних” слів — таких як “дякую”, “будь ласка” , “вибачте”. І коли б дитина не говорила їх, намагайтеся швидко і ввічливо виконувати всі її прохання (в міру можливостей)

2. Чай удвох.Організуйте вечірній чай з вашою дитиною. Порадьте їй запросити на чай улюблені іграшки. А потім зробіть так, щоб всі за столом дотримувалися правил ввічливості.

3. Обніміть дитину! Поплескування по плечах або обійми доречні у тих випадках, коли дитина ввічлива з кимсь — це дуже важливо.

4. Домашні тварини і дитина. Обов'язково привчайте дитину доглядати домашніх тварин: купівля корму, прогулянка, розчісування, витирання лап, чистка клітки.

5. Політика чесності. Завжди давайте чесну відповідь на запитання дитини.

6. Нагороджуйте інших. Коли зустрічаєте ввічливих і доброзичливих людей, похваліть їх за доброту.

7. Розмова на подушці. Кожний вечір, коли вкладаєте дитину у ліжко, запитайте її: “Яка частина дня була найкращою?” або “Яка частина дня була найважчою?”, потім уважно вислухайте, що вам скаже дитина, не перебиваючи її.

8. Переможцем став… Кожний тиждень видавайте “нагороду найбільш турботливому”. Вручайте її тому, хто був найдоброзичливіший і найввічливіший.

9. Гра “якщо, то…”. Якщо хтось з гостей повинен невдовзі прийти до вас додому, можна зіграти в гру “якщо, то…”. Ця гра допоможе дитині краще зустріти гостя. Ви уявляєте собі частину “якщо…”. “Якщо Оленці подобаються кольорові олівці…”, дитина уявляє частину “то”, “то ми будемо розмальовувати картинки”.

10.”Який я?” Вказуйте дитині на її емоції. Це допоможе їй визначити себе та інших: “Ти виглядаєш розлюченою” або “Ця маленька дівчинка видається такою самотньою”.

11. Ставте мету. Допомагайте дитині діяти відповідно до конкретної мети, наприклад, складати гроші на конкретну іграшку або прочитати конкретну книгу.

12. Очі в очі.Привчайте дитину дивитися в очі співбесіднику, пояснюючи їй, наскільки це неприємно, коли людина відволікається під час розмови.

13. Підказуйте.Якщо хтось вітається з вашою дитиною чи хвалить її, а вона не відповідає, допоможіть їй знайти потрібні слова.

14. Хваліть за доброту. Звертайте увагу на кожний прояв доброзичливості: “Ти молодець, що допомогла своїй сестрі”.

15. Сваріться чесно. Уникайте приниження та зневажливих зауважень. Намагайтесь знайти компроміс і припиніть суперечку.

16. Не обманюйте. Якщо дитина зрозуміла, що ви її обманюєте, не намагайтесь говорити неправду далі. Визнайте свою помилку: “Так, у нас справді залишилося печиво, але я все одно не можу дати тобі його до обіду”.

17. Руки геть! У жодному випадку не бийте дитину, яка буває надто агресивною, скеровуйте її в спеціальне місце “для охолодження”.

18. Приховані знаки уваги. Зробіть своїй дитині щось приємне, але так, щоб це було для неї несподіванкою.

19. Справжній друг. Візьміть дитину з собою, коли маєте намір провідати чи допомогти комусь зі своїх друзів. Поясніть при цьому, як приємно допомогти комусь.

20. Спочатку запитайте. Спочатку запитайте дозволу, перш ніж скористатись чимось чи викинути що-небудь, що належить вашій дитині.

21. Обговорюйте ситуацію. Якщо чиясь дитина у дворі чи на дитячому майданчику плаче, зверніть на це увагу своєї дитини. Запитайте її: “Як ти вважаєш, що він (вона) відчуває зараз”, “Як ти вважаєш, що зробило її (його) такою засмученою?”

22. Добрий приклад. Частіше згадуйте у розмові з дитиною про людей з вашого оточення, які роблять добрі справи.

23. Поклади на місце. Якщо ваша дитина взяла без дозволу чужу іграшку, підкажіть їй, чому так не можна робити, і наполягайте, щоб вона віднесла її назад.

24. Боротьба з брутальністю. Придумайте якийсь вислів, який говоритиме, що хтось з членів вашої родини буде лихословити. Потрібно намагатися знайти більш спокійний спосіб висловити свої почуття.

25. Обмін ролями.Дайте вашій дитині можливість відчути себе на місці іншої людини. Запропонуйте їй на 10-15 хв. Роль одного з батьків (тата, мами), а собі візьміть роль дитини.

26. Дотримуйтеся чистоти.Якщо ви, гуляючи з дитиною парком чи лісом, зауважите сміття, підберіть його і віднесіть в урну чи ще якесь призначене для викидання сміття місце. Ні ви, ні дитина не повинні смітити на вулиці.

27. Допоможіть “зберегти обличчя”. Якщо ви зауважили, що дитина каже неправду, стримуйте свій гнів і нагадайте, як важливо говорити правду. Потім дайте їй ще один шанс. І якщо скаже правду не карайте її.

28. Причина і наслідки. По можливості дайте дитині відчути наслідки її помилок: “Якщо залишиш велосипед під дощем, він заіржавіє”.

29. Заохочуйте до чесності. Дайте дитині зрозуміти, що чинити чесно завжди важко, тому заохочуйте її до правдивості.

30. Ніколи не порушуйте обіцянок. Ніколи не обіцяйте дитині нагороди і не лякайте покаранням, які ви не зможете дати і виконати.

31. “Лавочка для забіяк”. Поставте вдома стільці у вигляді “лавочки для забіяк”. Якщо двоє дітей побилися, посадіть їх на цю “лавочку”, де вони повинні залишатися доти, поки кожний з них не пояснить, в чому він був неправий.

32. Коробка “Руки геть”. Аби не виникало “боротьби” за іграшки, дитина мусить мати особисту коробку для них, нехай у неї виникне бажання поділитися іграшками з іншими дітьми.

33. Самостійність і допомога. Дайте зрозуміти, що ви не збираєтесь робити за дитину домашні завдання, але з радістю допоможете їй порадою чи перевіркою роботи, коли вона буде закінчена.

Кiлькiсть переглядiв: 628

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.