/Files/images/bbloteka/Міс_шб_1.jpg/Files/images/bbloteka/Міс_шб_2.jpg/Files/images/bbloteka/Міс_шб_3.jpg/Files/images/bbloteka/Міс_шб_4.jpg

/Files/images/bbloteka/Ан_сп_1.jpg/Files/images/bbloteka/Ан_сп_2.jpg

Краю мій зелений, вічная дорога,
То безсмертник в полі, в небесах гроза –
Припаду я серцем до твого порога,
Як твоя кровинка, як твоя сльоза.

М. Стельмах

1.Алексєєва, Галина На Замковій горі: лірика/ Г.П.Алексєєва. – Київ: ВПК «Експрес-Поліграф», 2012. – 72 с.

Добірка віршів про ліричний неспокій, про одвічне, - просте і мудре життя, - яке турбує і хвилює кожного, і в якому так тісно переплелися і спогади про дитячі та юнацькі роки, і тривожне сьогодення з вірою у світле майбутнє рідної Батьківщини. Всім, хто не байдужий до поетичного слова.

2. Ауровіль: 2000 – 2003: Альманах: Поезія. Проза. Пісня. Художня творчість.Творча майстерня / Упоряд. В. Бубир. – Київ: Альфа М, 2004 – 171 с.: іл. («Ауровіль» - творче об’єднання дітей і молоді, яке народилося у травні 1996 р. в с. Дмитрівка на Київщині )

В альманасі представлені вірші, прозові твори, пісні і малюнки обдарованих дітей, творчої молоді та вчителів із багатьох регіонів України. Усі вони різні за віком, стилями і напрямками творчих пошуків, але єднає їх талант і високість душ, любов до рідної мови, до Батьківщини. Мета альманаху – ознайомити широкі кола читачів із здобутками вітчизняної творчої молоді.

3. Ауровіль: 2007-2008: Альманах/ авт.-уклад.: В. Бубир. – Київ: Університетське видавництво «Пульсари», 2008. – 167 с.: іл.

В альманасі представлені вірші, прозові твори, пісні і малюнки обдарованих дітей, творчої молоді та вчителів Києво-Святошинського району Київської області. Мета альманаху – ознайомити широкі кола читачів із здобутками творчої молоді району. В альманах увійшли твори авторів з м. Боярки: К. Бойко, К. Кондратенко, Л. Назарюк, В. Петрів, Л. Приходько, Л. Теличко. Для тих, хто не байдужий до поетичного слова та хоче глибше пізнати свій рідний край і познайомитися з творчістю земляків. Для учнів,студентів, учителів, батьків і широкого кола громадкості.

4.Баришев, Віталій Космічний сон(у2-х частинах) / В.В.Баришев: худож. оформл.В.В.Шлапак – Київ: КМЦ «Поезія», 2017

Ч1. Космічний сон: оповідання казки та легенди для дітей, - 87 с. : іл.

Ч.2. Незакодована зустріч: оповідання, казки та легенд для дорослих. – 68 с.: іл..

В книжку вибраних творів Віталія Баришева ввійшли кращі оповідання автора, написані в різні періоди його життя. Казки та легенди для дорослих, оповідання та кумедні історії з буденного життя. Їх об’єднує гумор та спостережливий погляд автора за багатьма негараздами нашого буття.

5. Боярка: Події. Факти. Люди:фотоальбом 2017/ упоряд. Тетяна Зубкова, Ганна Коваленко; вступ ст. Олександра Зарубіна. – Боярка: Комунальне підприємство «Інформ. агенство «Боярка інформ», 2017. – 41 с. фото.

Місто Боярка – член Асоціації міст України. За останні роки місто налагодило дружні стосунки з багатьма містами України та зацікавлене в розвитку партнерських відносин із різними країнами світу. Боярка має побратимів : місто Пулави (Республіка Польща), Несвіж (республіка Білорусь) та населений пункт Бзіни (Словацька Республіка)

6.Бубир, Володимир Київські акварелі: поезії/ В. П. Бубир; худож. оформлення Н. В. Нечай. – Київ: Університетське видавництво «Пульсари», 2008. – 76 с.: іл..

«Київські акварелі» - книга лірики, в якій поряд з образом коханої народжується, оживає, освячується любов’ю образ її рідного міста, перед красою якого схиляється автор поетичних рядків.

7.Бубир В. П. Кленові журавлі: поезії, проза, пісні/ В. П. Бубир; передм. Н. В. Кир’ян. – Київ: Університетське видавництво «Пульсари», 2008. - 164с.:іл.. .

Це громадянська лірика, інтимна, філософська й вірші для дітей, і проза. Усі розділи об’єднані сяйвом внутрішнього світу в одну багатопелюсткову квітку, яка тягнеться до сонця. У збірці немає фальшивих слів, фальшивої любові чи до народу, чи до природи – усе виважане й пережите. Ця книжка подарує приємні хвилини всім читачам, радість для душі, поживу для розуму, просто хороший відпочинок.

8. Бреяк О.В. Історія села Крюківщина з найдавніших часів до початку ХХІст.– Київ:Український видавничий консорціум журналістів, 2011. – 128 с.: фото.

Науково-популярне історико-краєзнавче видання першої книги про чудову перлину Київької обл.. село Крюківщина. Книга відображає історію села від давніх часів і до сьогодення, вона сприяє патріотичному вихованню молоді і поважного відношення до своєї історії, традицій, майбутнього села. Це народжує не тільки шану й повагу, а й віру в те, що наша духовність відрожується – адже ми повертаємось до джерел народних, до творчості, яка прийшла до нас з глибини століть, тому , що нація, яка не знає свого минулого, не має майбутнього. Видання прзначене для широкого кола читачів.

9.Вишиванка на свято: сценарії свят для школи І ступеня/ Єщенко О. Л., Колумбет Н.Є., КолядаС.В., КравченкоТ.Д., Мартиненко Н.М., Невідомська Н.Ф. : укладач: Т. В. Петровська. – Київ: Альтерпрес, 2006. – 100 с.

Збірка сценаріїв для організації позакласної виховної роботи з учнями школи І ступеня. До збірки увійшли авторські творчі доробки вчителів початкових класів Софіївсько-Борщагівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Києво-Святошинського р-ну.

10.Вишневе сузір’я: Поетичний альманах/ Редкол: В. Заєць, В. Корнійчук, В. Лямічев. – Київ: Атопол, 2010. - 239 с.

До альманаху ввійшли поетичні твори як знаних митців, так і початківців у царині літератури, читацька доля і творчість яких пов’язані з містом Вишневим. Сторінки збірника відкривають читачеві глибини душі сивочолих, зрілих і зовсім молодих авторів через їхні ліричні щемкі спогади, вишукані інтимні мініатюри, ніжні пейзажні замальовки, пристрасну патріотичну лірику, яскраві вірші дитячої тематики. Для широкого кола шанувальників поетичного слова.

11.Володай, Тетяна Береги: вірші/ Т. В. Володай; художн. Н.М.Знова. – Біла Церква: «Буква», 2006. – 80с.: іл.

Тетяна Володай (Зубкова) з м. Боярки на Київщині відома шанувальникам поетичного слова як автор збірок «Лілея біла», «Птах на долоні», та численних публікацій в періодичних виданнях України. Нова її збірка «Береги» продовжує початі в попередніх публікаціях теми патріотизму, людяності, вірності обов’язку, любові до батьківщини і до близьких людей – тих моральних понять, які нині, в пору становлення нових духовних орієнтирів української нації, мають особливу актуальність і цінність. Поезії Тетяни Володай приваблюють відкритістю думок, непідкупним ліризмом, правдою про життя, живим словом. Усім, хто не байдужий до поетичного слова.

12. Володай Т. В. Лілея біла: вірші/Т. В. Володай. – Київ: Кобза, 1995. – 96

13. Володай, Тетяна Птах на долоні: поезії/ Т. В. Володай; худож. В.Ф.Вишняк. - Вишневе: Редакція газети «Прип’ять і земля древлянська», 2003. – 120 с. Природа і людина – таке коло тем, що окреслює духовні інтереси ліричного героя збірки поезій вчительки-поетеси Тетяни Володай

14.Володай, Тетяна. Слід зорі: вірші, поема/ Т. В. Володай; редактор Г. Гай; ілюстр. К. Лукінова. – КОТО «Культура», Біла Церква: «Буква», 2009 – 175 с.: іл.

Перед читачем постає широкий спектр естетичних уподобань поетеси, тонкий світ її духовної суті, що прагне у наш складний, роздертий протиріччями час до внутрішньої гармонії, до єдності з природою, до розуміння, співпереживання і співчуття. Поема «Материнська пісня» за своєю епічністю і трагізмом, мелодикою та внутрішньою архітектонікою близька до народних дум. Вона хвилює, пробуджує високі патріотичні почуття. Видання адресовані широкому колу читачів. . 15.Володай Т. Творці райдуг. Дума про Торчевськ / Т. В. Володай. - Київ:Вид-во Європейського університету, 2011. – 92 с.

16. Галіцина Л. В. Дорога в небеса: поезії/Л. В. Галіцина. – Броварі: Українська ідея, 2003.– 84с

Лірична героїня, прагнучи забути світ і себе в ньому, мислить художніми й етико філософськими-категоріями. У пошуках свого людського і мистецького кредо вона, не цураючись земних реалій, спрямовує свій погляд у небеса, як субстанцію земну й космічну, у небеса людського духу. У книзі зібрано поезії , які за змістом вплітаються в сьогоднішні реалії.

17.Голодомор 1932-1933 років. Забуттю не підлягає: книга-реквієм/ за заг. ред. Н. І. Клокар. – Біла-Церква: КОІПОПК, 2008. – 176 с.

Книгу читаєш зі сльозами на очах. Скільки безневинних жертв комуністичного режиму, а відтак, знищення українського селянства, цвіту нації. Свідчення тих, хто залишився живим… Вимирали цілі сім’ї, родини, села… Така страшна наруга над українським народом. Потрібно читати, потрібно вивчати, аби ніколи подібне не повторилось.

18. Грішний С. С. Дніпрові хвилі. Слово над річкою часу/С. С. Грішний. – Київ: ВЦ «Просвіта», 2008. – 197 с.: іл.

Художньо-історичний епос цей осягнув (побіжно) неосяжне – передісторію краю, країни і її народу – від найдавніших часів і аж до прийняття християнства. Академік П.П.Толочко сказав: «Все так, і все викладено послідовно, ніяких зауважень нема. Я за те, щоб така книга була на полицях, щоб кожен міг прочитати свою історію». Ця книга призначена в першу чергу для учнів старших класів, студентів та всіх, кому не байдужа історія країни, але автор дякує всім, хто прочитає її…

19. Дзвони пам’яті: Художні та документальні твори/ упоряд. Л. Н. Горлач [та ін.] – Київ: Радянський письменник, 1985. – 206 с.

Книга про трагедію сіл Київщини, знищених фашистами у роки війни. Всім, хто цікавиться історією рідного краю.

20.Домашенко Т.М. Калинове намисто: вибрані поезії/ Т. М. Домашенко. – Львів: Каменяр, 2000. – 24 с.

Зі Львовом пов’язане створення цієї поетичної збірки, яку світ побачив напередодні Водохреща. І це знаменно, бо, скроплена освяченою водицею, дала щасливий початок творчому зростанню поетеси як громадянина незалежної держави. Творчість поетеси Тетяни Домашенко, яка зараз проживає в м. Вишневе поблизу Києва відома багатьом поціновувачам громадянської лірики не тільки в Україні, адже за плечима в неї уже чимало високохудожньої духовної та патріотичної поезії. На широкий загал.

21.Домашенко Тетяна. Небесна Сотня воїнів Майдану/ Т. М. Домашенко; упоряд. с. Володимир Максимів. - Київ – Вишневе: Духовна вісь, 2014. – 192 с.: іл.

У книзі зібрано поезії, насичені емоціями останніх подій, що відбуваються в Україні, котрі авторка пережила особисто на Євромайдані, та вірші написані упродовж десятиліть, які за змістом вплітаються в сьогоднішні реалії. Духовно-патріотичний настрій цієї книжки свідчить, що для авторки гасло “Бог і Україна – понад усе” є визначальним як у житті, так і у творчості. Поезія Тетяни Домашенко пронизана глибинною національною свідомістю. Незалежність, справжня, без постійно нав’язуваної присутності так званого старшого брата, який для нас завжди був окупантом, а всі чомусь лише зараз раптово прозріли. Мабуть не ту історію вчили… Тож долучаймось до прекрасної поезії Т. Домашенко і не будьмо байдужими, до своєї долі, до долі України. Не живімо за відомим прислів’ям: «Моя хата з краю, я нічого не знаю», бо палає якраз крайня хата…

22. Друг О. В. Вулицями старого Києва/ О. В. Друг. – Львів: Світ, 2013, - 512 с.

Вулицями старого Києва – це розповідь про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі – Софію Київську та Києво-Печерську лавру – об’єкти світової спадщини. У книзі широко використовуються матеріали державних архівів, музеїв та бібліотек… Видання багато ілюстроване. Адресоване для всіх тих, хто цікавиться історією Києва.

23. Ждан, Лілія Нива: поезії/ Л.І.Ждан; худож. оформлення А. Криштальського. – Луцьк: Терен, 2017. - 100 с. : іл.

Лілія Ждан – вчителька за фахом і поетеса за покликанням – це багатогранна любов до життя: до школи та дітей, до батьків та до ближнього, до рідної землі та біль за Україну (вірш «Моя незламна Україна»). А ще – невгасиме бажання творити… Її кредо: жити – значить любити

24. Золик С. М. 80 – річчя Києво-Святошинського району: Ювілейне публіцистичне краєзнавче видання/ С.М.Золик –

Мета книги – продемонструвати історичні особливості та багатство культурних надбань українців, малою Батьківщиною для яких став Києво-Святошинський район. Бо пізнавши власну історію та культуру, ми зможемо повною мірою усвідомити свою відповідальність перед країною, її громадянами. Зможемо використати надбання минулого для побудови майбутнього.

У книзі розповідається про історію сучасного Києво-Сятошинського району, Київської області, та подано літопис благословенної предковічної історії району від заснування до сьогодення. Книга має пізнавальну цінність, містить історичну та краєзнавчу інформацію. Призначена для широкого кола читачів.

25. Іванцов І. О. Стародавній Київ/О. І. Іванцов; упоряд. Г. І. Іванцова-Костенко. – Київ: Видавництво «Фенікс», 2003. – 368 с. : іл.

Монографія І.О.Іванцова – це пам’ятка історичної науки, народжена у специфічних умовах буремної епохи, на якій, крім яскравого дослідницького таланту автора, позначилася радянська передвоєнна дійсність. Іван Овсійович писав її по гарячих слідах розкопок 1936-1941рр., якими сам керував. Дослідження О. І. Іванцова можна вважати однією із найважливіших віх в історії вивчення давнього Києва. Він започаткував комплексне, міждисциплінарне дослідження столиці Русі в широкому хронологічному діапазоні: від перших поселень, що існували на території міста за палеолітичної доби, до середини ХІІІ ст.

Праця стане корисною для дослідників передусім як історіографічний факт, відновить справжню картину розвитку археологічної думки в Україні в галузі києвознавства.

26. Києво-Святошинський район Київської області/авт.-уклад.: В. Болгов; авт. дизайн.: І.Болгов – Київ: Український видавничий консорціум, 2009. – 112 с.: іл.

У книзі подається геральдична символіка, карта-схема, загальна характеристика Києво-Святошинського району, описано кожен населений пункт р-ну, його історію, архітектурні та історичні пам’ятки. Києво-Святошинський район – це живописна перлина України, де зародилася одна з найдавніших цивілізацій, склалися кращі традиції українського народу, його матеріальні та духовні надбання. Всім, хто цікавиться історією рідного краю.

27. Київ: історичний огляд (карти, ілюстрації, документи)/ від. ред. А. В. Кудрицький. – Київ: Головна редакція УРЕ, 1982. – 231 с.: іл.

Видання «Київ» - присвячене минулому і сучасному столиці України, одному з найбільших наукових, промислових і культурних центрів. Картографічні матеріали доповнюються численними кольоровими і чорно-білими переважно документальними фотографіями та короткими вступними статтями про різні періоди історії Києва. Це перше видання подібного роду яке підготувала головна редакція УРЕ. Всім, хто цікавиться столицею України – Києвом.

28.Київщина. Альбом світлин /авт.-упоряд.: Н. Бурець-Струк, О. Матвійчук. – Київ: «Світ успіху», 2008. – 144 с.

На сторінках цього альбому світлин представлено визначні храмові споруди та архітектурні пам’ятки Київщини, культурно-етнографічні об’єкти, історичні місця, мальовничі куточки краю. Видання адресоване широкому колу читачів, усім, хто не байдужий до неповторної скарбниці Київської землі, осяяної славою віків.

29.Київщина. Із минулого в майбутнє/авт.-упоряд.:Г.А.Теремко.– К.: Академія, 2002 –202с.

У 2022 будемо відмічати 90 років утворення Київської обл., яке було лише формальним адміністративним актом, бо Київщина завжди була самодостатнім, колоритним регіоном з чітко вираженими господарсько-економічними особливостями, рисами побуту, духовного життя людей. Тут зароджувалися й міцніли державотворчі традиції українського народу, пробивали собі дорогу нові господарські механізми, формувалися морально-етичні засади нації, гартувалися національні кадри.

Сучасна Київщина – один з найважливіших регіонів України, в якому сфокусовані найсуттєвіші риси буття нашого народу. Всім тим, хто хоче глибше пізнати Київщину: її минуле, сучасне, майбутнє.

30.Київщинознавство: навчальний посібник/ упоряд. Б. О. Чорнов, О .І. Потапенко; за заг. ред. В. П. Коцура. – Київ.: Міленіум, 2007. – 310 с.: іл.

Посібник містить відомості про теоретико-методологічні основи київщинознавства. Особливо ретельно висвітлені питання природи та географічних назв Київської області. Вперше висвітлені питання образотворчо-мистецького, музичного та церковного краєзнавства.

31. Київщинознавство: Посібник для вчителя/ за ред. І. Л. Лікарчука. – Київ: [Вид. Ешке О.М.], 2001. – Вип.1. – 295 с. – Бібліогр.: с. 286-292.

Посібник складено за окремими темами програми «Київщинознавство». Він містить відомості про географічне положення , історію формування території Київської області,її природні особливості, рослинний і тваринний світ. Проаналізовано склад населення Київщини, його обрядові свята і звичаї, специфіку одягу, характер релігійних вірувань, культурні надбання, проаналізовано історичні події на території Київщини. Окремо розглянуто причини і наслідки аварії на чорнобильській АЕС. Для вчителів, викладачів педагогічних вузів, студентів, учнів.

32. Книга скорботи України. Київська область. Том 2/упоряд. В. В. Шевчук, [та ін.] – К.: Молодь, 2005. – 414 с.

33. Кир’ян, Надія Вечірня жінка і ранкова жінка: вірші /Н. Кир’ян; художн. О. А. Гай. – КОТО «Культура»,Біла Церква: Вид-во «Буква»,2006.- 120 с.: іл.

До нової збірки відомої поетеси Надії Кир’ян (Уютнової) увійшли вірші попередніх десятиліть та зовсім нові, написані під враженнями від бурхливих подій на Помаранчевих майданах і після них. Значний розділ у книзі становлять вірші для дітей.

34.Коваленко І. Ю. Перлини/ І. Ю. Коваленко; передм. Р. Кокадзея, М. Кириленко – Київ: Логос, 2009. – 472 с.

Це найбільш повне видання творів українського поета, нашого земляка-боярчанина, вчителя та дисидента Івана Юхимовича Коваленка (30.12.1918, с. Лецьки, Переяслав-Хмельницького р-ну, - 18.07.2001, м. Боярка). До збірки увійшло практично все, що збереглося із написаного поетом впродовж його життя. Майже всі ранні твори І.Коваленка були втрачені під час війни, а те, що було написано в пору його творчого розквіту, частково загинуло під час слідства у нетрях КДБ. Все написане автором безжально конфісковувалось і знищувалось у слідчому ізоляторі, пересильних тюрмах, концтаборі. Багато творів Івана Коваленка дійшло до сучасного читача лише завдяки сміливцям, котрі переховували та розповсюджували його вірші.

Високе художнє значення віршів І.Коваленка незаперечне – вони особливі, чарівні. Магія його віршів великою мірою пояснюється також і тим, що коли він їх складав, у ньому говорили водночас три митці: поет,художник і музикант. Адже не тільки поетичним даром був наділений Іван Коваленко від природи – він ще й прекрасно малював, грав майже на всіх струнних інструментах. Тож, шановні читачі, долучайтесь і читайте вічні таємниці божественного дару, магії та сили поетичного слова Івана Коваленка.

35.Коваленко І. Ю. Порив до небес/ І. Ю. Коваленко.- К.: Вид-во «Стікс», 2012. – 288 с.

Збірка «Порив до небес» українського поета-дисидента, учителя, шістдесятника, політв’язня радянських часів містить вибрані поезії І.Коваленка. У цьому виданні вперше зроблено спробу відобразити широкий тематичний спектр творчої палітри поета: вірші без урахування хронології об’єднані у невеличкі тематичні блоки, кожен з яких означений окремим поетичним рядком. Але про що б не писав І. Коваленко, у кожному вірші звучать високі поривання, віра в Бога та ідеал…Збірка розрахована на вчителів філологів, учнів, студентів та широке коло читачів.

36. Країна мого дитинства: книга І./ Автор-упоряд. Галина Романенко – Київ: Українська конфедерація журналістів, 2010. – 95 с.

« Країна мого дитинства» пізнавальна книга для дітей та юнацтва про рідний край, його звичаї і обряди. У ній висвітлюється любов до рідного краю, до мови, до батьків та інтерес до звичаїв рідного краю. Ця книга починає серію пізнавальних книг «Край» з метою висвітлення поетичної, художньої, декоративно-прикладної та обрядової творчості регіонів України. Книга демонструє таланти дітей с. Горенка, Києво-Святошинського р-ну і ділиться досвідом творчості талановитих дітей та педагогів.

37.Кришталеві роси. Поетична антологія Київщини: поетично-науковий довідник/уклад.: О. І. Шкіря, А. В. Гллієва, Л. М. Забарило. – Київ: Міленіум, 2007. – 544 с .

До антології увійшли кращі зразки сучасної поезії про рідний край. Видання вміщує інформацію про життєвий і творчий шлях поетів Київщини, а також деякі історичні та географічні дані про територію, де вони народилися, мешкають та працюють. Запропонована книга стане в добрій нагоді всім, хто прагне краще пізнати рідний край і збагатитися інформацією про історичні, географічні та культурні особливості Київщини.

38. Кучеренко М. Чи є Боярка історичним містом [Текст] /М. Кучеренко// Пам’ятки України: історія та культура. - 2006. - №4. – С.3-33.

Ми не звикли бачити минуле навколо себе, а поготів берегти його. Це стосується й історії Боярки – невеликого міста-супутника Києва. Донедавна офіційна історична пам’ять про Боярку не сягала далі діянь Павки Корчагіна. Заглиблення ж в історію було нікому не потрібне і, м’яко кажучи , не заохочувалось. Логічний наслідок – історична безпам’ятність, яка породжує відчуженість від історичних попередників, байдужість, цинічно-споживацьке ставлення до їхньої самобутньої культурної спадщини і врешті - до своєї малої (а водночас і до великої) Батьківщини…Усім, кому не байдужа історія рідного міста.

39.Літературне сузір’я: твори письменників Святошинського краю/ упоряд.: Л. М. Литвин. – К.: Молодь, 2006. – 120 с.

Збірник «Літературне сузір’я» - це спроба об’єднати під літературним небом Святошинщини поетів, прозаїків, публіцистів, чий життєвий і творчий шлях крилом вічності торкнувся пружних струн цього краю і, поєднавшись із вітром часу,створив неповторну мелодію української землі, зроджену в красі, настояну на полину, виборену в слові. Книга не тільки корисна, а і необхідна для учнів, вчителів української мови та літератури, краєзнавців, керівників літературно-мистецьких гуртків, а також усіх тих, хто цікавиться літературною скарбницею Київщини і горнеться до високого у світовідчутті поетичного слова.

А збагнути його велич допоможуть інформативні матеріали про життєву і творчу долю письменників, їхній літературний доробок, із якого живим світлом сяє любов до Людини, Отчої Землі, Рідного Слова.

40.Літопис Києво-Святошинського району.Презентаційний збірник. К.,2012- 304 с.: іл.

Києво-Святошинський район – прадавня історична територія України. Край вирізняється вигідним геополітичним розташуванням, оскільки є пристоличним районом, багатою природою, унікальною історико-культурною спадщиною. Видання знайомить з пам’ятками історії та культури, звідки походить назва «Святошинський» район,про роки Великої Вітчизняної війни та економічний розвиток, сільське господарство, освіту, охорону здоров’я, музейну справу, туризм Детально описано міські, селищні, сільські ради. Всім, хто цікавиться історією своєї Малої Батьківщини.

41.Лисенко, Сергій. Боярка: Історико-краєзнавчий нарис /С. М. Лисенко; фото А.Г.Кухарської – Київ: Пошуково-видавниче агентство «Книга пам’яті України», 2006. – 120 с.

Історико-краєзнавче видання Сергія Лисенка – перша спроба дослідити історію міста Боярки Київської області від найдавніших поселень на її території до сучасності. Книга містить численні маловідомі факти розбудові рідного міста, умов життя його мешканців, здобутків у виробничій, соціально-побутовій галузях, гуманітарно-культурологічній сфері. Введені до тексту персоналії складають цілу кагорту людей, життя, діяльність або відпочинок яких пов’язані з Бояркою. Видання розраховане на широке коло читачів.

42. Нарис з історії Києво-Святошинського району/ авт.-уклад.: М. Г. Герасименко ; рецензент Є. М. Скляренко. - Київ,1999. – 26 с.

Матеріали нарису допоможуть вчителям історії та учням при вивченні рідного

краю. Всім, хто цікавиться його історією, дадуть змогу досить повно уявити минуле і сучасне району, ознайомитись з його географією, віхами історії, людьми-трудівниками.

43.Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні. Київська область./ упрядник А.І.Гай. – Біла Церква: Вид. «Буква», 2008. – 1376 с.

У виданні зібрано і опрацьовано близько 40 тис. документів і свідчень, які розкривають страхітливу картину небачену в історії трагедію українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років. Містить інформацію про причини, перебіг і наслідки Голодомору. Засвідчують організований і здійснений правлячою системою геноцид українського народу. Видання розраховане на дослідників Голодомору і всім тим, кому не байдужа трагічна історія українського народу.

44.Обдарованість Київщини: вчителі і учні: презентаційне видання/ автори –укладачі: І. І. Сотніченко, Л. Г. Черевата; за аг. ред. Н. І.Клокар. – Біла Церква: КОІПОПК, 2010. – 72 с.

Посібник містить матеріали про обдарованих дітей Київської області – переможців різних інтелектуальних змагань та їх наставників – педагогів.

45.Освітяни Київщини – учасники Великої Вітчизняної війни (1941-1945)/ ред. І.Л.Лікарчук. - К.: Вид. О.Ешке, 2005.- 432с.

У книзі вміщено нариси, довідки, спогади про освітян Київської області, які воювали на фронтах війни. Її автори, а це кілька сотень учителів, вихователів, керівників шкіл, учнів, подвижників освіти, розповідають про педагогів які боронили землю від фашистської навали. По різному склалася їхня доля: одні загинули в боях, інші замордовані в німецьких катівнях, у таборах смерті, декому поталанило повернутися в рідні краї, відбудувати зруйноване війною, вчити дітей. Видання розраховане на педагогічних працівників, учнів, студентів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

46. Перерва В.С. Історія шкільництва в містах і селах Київщини ХІХ – на початку ХХ ст./ В.С. Перерва. – Біла Церква: Вид. О. Пшонківський, 2008.- 672 с.: іл.

У монографії на основі майже чотирьох тисяч документальних актів з архівосховищ Києва розглядається історичний шлях церковнопарафіяльної та державної шкільної справи на території нинішньої Правобережної Київщини ХІХ початку ХХ ст. Основну увагу приділено розвитку приходського шкільництва, котре виразно домінувало в регіоні.

47.Пляшко Л. А. Літописний Київ: Структура і пейзаж/Л.А.Пляшко; худ. оформл. В. Тройнікова; ілюстрації О.Кота. – Київ: Хрещатик, 1994. – 72с.: іл. – (Український літопис міста і національний пейзаж)

Відомий дослідник з питань матеріальної культури України з нових позицій обґрунтовує структуру літописного Києва і вперше в науці показує її взаємодію з пейзажем, розглядає міський краєвид як історичну і національну спадщину.

В умовах, коли на очах зникає історичне і природне середовище найдревнішого міста східних слов’ян, порушена проблема звучить актуально.

Книга призначена для науковців, викладачів, студентів, широких читацьких кіл.

48. Поклик зорі. Творчий досвід юних обдарувань Київщини/ упоряд. Л.Г.Завіщана; за заг. ред. Н.І.Клокар.- Біла Церква: КОІПОПК, 2007.- 128 с.

У збірнику вміщено творчі доробки учнів загальноосвітніх та позашкільних закладів Київської області, які стали переможцями та призерами різних етапів Всеукраїнських конкурсів «Об’єднаймося ж, брати мої!» та «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

49.Провесінь: альманах літературної творчості освітян та школярів області (вірші, оповідання, етюди, нариси)/ упоряд. Л.Г.Завіщана; за заг. ред. Н.І. Клокар.- Біла Церква: КОІПОПК, 2009.-140 с.

До альманаху літературної творчості освітян та учнів Київщини увійшли поетичні та прозові твори різних жанрів, написані авторами, переможцями та лауреатами Всеукраїнських конкурсів, студійцями обласної літературної судії «Паростки».

50.Сучасна література рідного краю: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти/упор. Ю.О Морщавка. – Харків: Соняшник, 2020.– 336 с.:іл.

Структура посібника має певну послідовність у розміщенні художніх творів – від фольклору до літературних творів (епічних, ліричних) – для кожного регіону України і допоможе учнівству поглибити та перевірити свої знання сучасного літературного процесу в Україні.

51.Чубач Г.Т. Небесна долоня: вибрані поезії/ Г.Т.Чубач; перед. І. Дзюби. – Київ: Український письменник, 1993. 367 с.

Книгу вибраних і нових поезій відомої української поетеси Ганни Чубач «Ненбесна долоня» з радістю вітатимуть шанувальники її творчості. Її слово звучить поетично,емоційно і щиро. Навіть пекуча печаль поетеси світиться добротою і всепрощенською любов’ю до Людини, до Батьківщини.

52.Цимбалюк В. І. Колиска українського народу: навч.-метод. посібник./ В. І. Цимбалюк, Ю. І. Пасічник.– Київ: Видавництво О.М.Ешке, 2000. – 232 с.

Особливу цінність посібника становлять матеріали новочасних досліджень історичної, археологічної, антропологічної, етнографічної наук. Широко представлені український фольклор і міфологія, мовознавчі дослідження з топоніміки, гідронімії, ономастики. Поданий у формі історико-етимологічних нарисів, знайомить читачів із давньою історією та сучасністю Середнього Придністров’я, зокрема стародавнього Поросся.

Розрахована на викладачів та студентів, на вчителів та учнів, а також на тих, хто цікавиться історією, культурою, природою рідного краю.

53. Я – Київщини гордість і надія!/ редкол.: Т. Л. Подашевська, Н. І. Клокар, Л. А. Пєтушкова.- Біла Церква: КОІПОПК, 2011. – 135 с.

У книзі вміщено роботи учасників обласного конкурсу учнівської та студентської творчості «Я – Київщини гордість і надія». Творчі роботи юних обдарувань висвітлюють духовну спадщину рідного краю, родини, розказують про видатних людей регіону, описують сторінки села, міста, держави, відтворюють мальовничі краєвиди

Любов до Батьківщини великої починається зі щирого вшанування Батьківщини малої, місця де народилися, зробили перші кроки, навчалися, мужніли, закохувались, створювали сім’ї отримували перші життєві уроки й оцінки.

Краєзнавча робота в будь-якій бібліотеці – один із найважливіших напрямків її діяльності – складається із вивчення та популяризації літератури про рідний край, ведення краєзнавчої картотеки…Сподіваюсь, що складений анотований рекомендаційний список літератури стане допомогою у виборі книг з даної теми. Знайомлячись з рекомендованим списком літератури, плекаю надію, що він допоможе вам у виборі, саме тих книг, які необхідні вам для роботи, або просто для хорошого відпочинку, дасть змогу відволіктися від щоденних турбот і проблем.

Любов до рідного краю – це патріотизм, висока духовність, розвивати яку є моральним обов’язком кожного громадянина. Оцінюючи події наших сьогоднішніх справ, ми повинні частіше озиратись назад, щоб не забути ту важку дорогу, яку здолав наш народ.
/Files/images/bbloteka/Ан_сп_3.jpg/Files/images/bbloteka/сп_1.jpg/Files/images/bbloteka/сп_2.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_1.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_2.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_3.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_4.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_5.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_6.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_7.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_8.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_9.jpg/Files/images/bbloteka/Їх_10.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 204

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.