Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки
Департамент освіти та науки, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації
Департамент освіти та науки Київської облдержадміністрації
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова
Інститут психології ім. Г.С.Костюка НАПН України
Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К. Реріха



Шановні колеги, дорогі друзі!

26 - 27 жовтня 2019 року за сприяння Міністерства освіти і науки України на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбудуться Чотирнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки

«Добра воля – найдорожча перемога»

На наших Читаннях ми обговорюємо складні питання самовдосконалення дорослих для того, щоб зрозуміти, як створювати такий освітній простір, який би дав можливість дітям відчувати свою відповідальність за саморозвиток. Тема XIV Читань потребує від нас розуміння подвійної духовно-матеріальної природи людини і того, що воля може бути як доброю, так і злою. Світла воля має духовну природу та сприяє нашому свідомому утриманню від злого задля того, щоб творити добро. Ми спрямовуємо її всередину самих себе на самовдосконалення і через це змінюємо зовнішній світ. Темна воля породжується матеріальною природою людини та орієнтує нас назовні. Вона змінює зовнішнє оточення через примус та підкорення відповідно до наших бажань, які не враховують розуміння добра та зла. В нас темна та світла волі можуть жити разом, але нам необхідно докладати зусиль до розуміння того, що саме ми робимо, для чого та яку волю для цього застосовуємо. Також ми повинні навчитися розрізняти чужу темну волю та протистояти їй.

Від такого розуміння буде залежати не тільки якість освітнього процесу та його вплив на становлення духовного світу дитини, а й також розбудова Української держави, бо світла воля дає нам можливість протистояти рабству, тиранії та маніпуляціям і розуміти дійсну сутність того, що з нами відбувається. Тому ми обираємо слова Андрія Шептицького як лейтмотив XIV Читань: «Україна звільниться від свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати іншим високорозвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і злагода будуть панувати в ній».

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ ЧИТАНЬ

Модератор Читань: Гаряча Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки.

1-й день, 26 жовтня 2019 р., субота

8:00 – 10:00 Реєстрація учасників.

10:00 – 12:00 Перша загальна зустріч. Відкриття Читань. Станіслав Крук, кандидат педагогічних наук, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, віце-президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м.Хмельницький);

Виступи. Вітання. Звернення академіка ШалвиАмонашвілі та Паати Амонашвілі, президента Міжнародного центру Гуманної Педагогіки, директора студії «Басті Бубу», доктора психологічних наук, Лицаря Гуманної Педагогіки до учасників Читань.

12:00 – 13:00 Обідня перерва.

13:00 – 14.45 Робота Творчих майстерень.

14:45 – 15:00 Перерва.

15:00 – 16:30 Майстер-клас Сім’ї Амонашвілі (Шалви Амонашвілі та Паати Амонашвілі).

16:30–17:15Українська антологія Гуманної Педагогіки.

«Педагогічна спадщина Бориса Грінченко та Христини Алчевської». Представляє Майя Первак, вчитель-методист, учитель початкових класів, Учитель Гуманної Педагогіки (м. Вінниця).

«Відповідальний за Синю Птицю. Слово про вчителя». Представляє Світлана Розенкова, вчитель зарубіжної літератури Запорізької ЗОШ «ОСНОВА», Лицар Гуманної Педагогіки (м. Запоріжжя).

17:15 – 18.00 Підсумки роботи Творчих Майстерень у вигляді обговорення та вільного спілкування з експертами. Модератор: Вікторія Бак, кандидат педагогічних наук, учитель біології Бахмутського НВК № 11, учитель-методист, Відмінник освіти України, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м.Бахмут).

18:00 – 18:45 Збори Асоціації.

2-й день, 27 жовтня 2019 р., неділя

9:00 – 9:20 Анонс майстер-класів.

9:30 – 10:30 Майстер-класи.

10:30 – 10:50 Перерва.

10:50 – 11:35 Сузір’я педагогічних ідей.

11:35 – 12:40 Гість читань.

12:40 – 13:40 Обідня перерва.

13:40 – 14:20: Діалог поколінь «Як розвивати волю та гідність дитини?»

Модератор: Валентина Кіру, учитель початкових класів альтернативної школи «Доброшкола»,Учитель Гуманної Педагогіки (м.Київ).

14:20 – 16:00 Заключна спільна зустріч. Підсумки Читань. «Вільний мікрофон».

На Читаннях плануються як традиційні форми роботи – пленарні засідання, майстер-класи, творчі майстерні, сузір’я педагогічних ідей (повідомлення про цікаву педагогічну знахідку), – так і нові у формі вільного спілкування: діалог поколінь, обговорення експертами творчих майстерень. Ми продовжуємо постійну рубрику «Антологія Гуманної Педагогіки України».

Творчі майстерні пройдуть за наступними темами:

1. Головні виклики сучасності та воля до еволюційних змін.

2. Подвійна природа людини. Світла та темна воля. Маніпулювання та протидії йому.

3. Українська культурна традиція у вихованні емоційно-вольової сфери людини.

4. Дитина на перехресті різних воль дорослих та дітей. Що ми знаємо про розвиток вольової сфери дитини.

5. Урок як прояв доброї волі вчителя. Духовний гуманізм – шлях опановування самих себе.

6. Родина – простір для розвитку волі під керівництвом духу і серця.

7. Життєві історії про гартування волі, як научитись перетворювати труднощі в шляхи зростання.

8. Воля до творення нового освітнього простору.

9. Воля керівника чи воля до керування, в чому різниця?

Майстер-класи відбудуться за наступними темами:

1. Ольга Чоловська, вчитель зарубіжної літератури Борщівської ЗОШ І-ІІІст. №2. Учитель Гуманної Педагогіки.

Тема: Воля – це ціна перемоги, яку ми отримали самі над собою. Магія пізнання через літературні твори з Владиславом Єрко.

Лейтмотив: Ми обираємо самі, яким шляхом іти: проявити волю, чи плисти за течією, пізнавати світ і себе, чи задовольнитися малим, дарувати світу любов, чи ненависть.

2. Ніна Салієнко, викладач Дніпровської Академії музики, керівник Дніпровського Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки.

Тема: Воля до сенсу як спосіб подолання неврозів сучасності.

Лейтмотив: Воля – це щохвилинне подолання, яке бере перемогу над інстинктами та спокусами, які воля приборкує; над перепонами, та подолання перешкод, які вона осилює; над усілякими стражданнями, труднощами, які героїчно долає. Людвіг Бетховен.

3. Валентина Матяшук, к.і.н., зав. кафедри освітньої політики Львівського ОІППО.

Тема: Лист як засіб гартування характеру та волі .

Лейтмотив: Майже всі важливі справи люди здійснюють шляхом листування; отже, одного вміння говорити недостатньо. Люк де Вовенарг.

4. Валентина Безвершук, вчитель фізики, вчитель-методист, Відмінник освіти України, Соросівський лауреат, Лицар Гуманної Педагогіки, член правління Всеукраїнської Асоціації Гуманної Педагогіки.

Тема: Джерела волі патріотизму.

Лейтмотив: Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас. Ліна Костенко.

5. Ірина Підгайна,вчитель початкових класів Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов Канівської міської ради Черкаської області.

Тема: Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас Правда, за васславаіВолясвятая!

БАТЬКІВСЬКА ВІТАЛЬНЯ. Точки дотику.

Лейтмотив: В своїй хаті своя Правда і сила, і Воля! Тарас Шевченко.

6. Волошкова Юлія Вікторівна, практичний психолог Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ст. №2; Юрченко Анна Сергіївна, педагог-організатор Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ст. №2.

Тема: Сміливість бути собою. Сила людини – в її волі.

Лейтмотив: Щастя можливе тільки в тому випадку, якщо ми живемо співзвучно нашому справжньому «Я».

7. Павленко Алла Григорівна, заступник директора школи з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури, учитель-методист Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3; Онуфрійчук Наталія Михайлівна, заступник директора школи з виховної роботи, учитель російської мови та зарубіжної літератури, учитель-методист Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3.

Тема: Українська культурна традиція у вихованні емоційно-вольової сфери людини.

Лейтмотив: Про славу лицарську українець мріє ще з дитинства. Григорій Ващенко.


/Files/images/мет.jpg

Реєстрація учасників Читань відбудеться в головному корпусі Національного педагогічного університетуімені М.П. Драгоманова (м. Київ, вул.Пирогова, 9) з 08:00 до 10:00 у перший день Читань.

Організаційний внесок для учасників Читань 200 грн.

Проїзд, проживання та харчування учасників Читань здійснюється коштом сторони, що відряджає, або коштом самого учасника. Питання поселення кожен учасник вирішує самостійно.

Учасники Читань отримають сертифікат.

Оргкомітет

Шановні колеги!

Провести за посиланням реєстрацію педагогічних працівників для участі у педагогічних читаннях до 19.10.2019.

Надати списки зареєстрованих педагогічних працівників для участі у педагогічних читаннях (форма додається) до районного методичного центру до 20.10.2019.

№ з/п Прізвище, ім’я, по батькові повністю Назва навчального закладу посада

Дякуємо за співпрацю.
З повагою — РМЦ К-Святошинського району

Кiлькiсть переглядiв: 1061

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.