В Боярському академічному ліцеї "Лідер"
працює логопедичний кабінет.

Кабінет оснащений настінним дзеркалом для індивідуальної роботи по корекції звуковимови, наочно-дидактичним матеріалом, різноманітними корекційними іграми та яскравими іграшками, які допомагають досягнути хороших успіхів у подоланні недоліків мовлення.

Логопед
ПРОКОПЕНКО Олена Михайлівна
позитивно налаштовує учнів з мовленнєвими недоліками на плідну роботу по усуненню вад мовлення.


Графік роботи
логопедичного кабінету

Середа з 9:00 - 14:00
П'ятниця з 9:00 - 14:00

Потрібно знати

Логопед - хто це і що лікує?

Логопедія як галузь науки зосереджена на вивченні різних різновидів дефектів мовлення, а також причин, що їх провокують, симптомів і особливостей плину, що супроводжують ці дефекти. На підставі комплексу перерахованих особливостей, відповідно, розробляються також і конкретні методики корекції, за рахунок яких з'являється можливість впливу на наявні мовленнєві порушення. Слід зауважити, що дана галузь науки тісним чином пов'язана з отоларингологией, психолингвистикой і педагогікою.

Що робить логопед?

Логопед - це той фахівець, з чиєю допомогою визначаються та реалізуються необхідні методики щодо усунення дефектів мовлення, актуальних як для дітей, так і для дорослих пацієнтів. Він надає допомогу у «постановці» належним чином звуків, в позбавленні від неправильності у вимові, а також від заїкання (логоневрозу). Усунення мовних дефектів проводиться за рахунок певного впливу, виробленого на органи мови. Цей фахівець вчить правильному диханню і управління власною промовою, їм також даються роз'яснення щодо формування тих чи інших варіантів звуків. Крім іншого логопед застосовує також і певні вправи, з допомогою яких виробляється закріплення необхідної інформації.

В обов'язковому порядку логопед повинен мати певні навики психолога, тому що робота логопеда в цілому орієнтована на контакт з пацієнтами, які перенесли серйозні захворювання. Справа в тому, що порушення мовлення являють собою складну психологічну травму, і саме від грамотного і правильного підходу з боку логопеда забезпечується можливість швидкого відновлення пацієнта.

Хвороби, які лікує логопед

До числа хвороб, які може усунути логопед, належать такі їх різновиди:

  • афонія, дисфонія (порушення мовленнєвої звучності);
  • дислалія (порушення у вимові окремо розглянутих звуків: шепелявість, гаркавість);
  • логоневроз (мовленнєвий порушення у вигляді заїкання);
  • тахилалия, брадилалия (порушення, які проявляються в швидкості вимови);
  • дислексія (мовне порушення, що виявляється в навичках читання);
  • ринолалія (тобто гугнявість);
  • різні порушення мови, що виникли у пацієнтів на тлі глухоти;
  • порушення, пов'язані зі слухом або з вимовою, що виникли на тлі перенесення пацієнтом операції або будь-якої травми.
Як лікує логопед?

Необхідність відвідати кабінет логопеда, природно, пов'язана з низкою питань, на які пацієнти хочуть отримати відповідь безпосередньо до відвідування, причому один із цих питань пов'язане з особливостями, які передбачає лікування логопеда.

Так, наприклад, коригування мовленнєвої функції малюків передбачає її твір у виконанні різних вправ і ігор. Підбір конкретних рішень здійснюється в індивідуальному порядку, як і лікування в будь-якій іншій області.

Що стосується особливостей лікування для дорослих, то тут логопед відштовхується від причин, що спровокували проблеми у мовленні, а також від того, наскільки вираженими є пошкодження голосового апарату на тлі виробленого травмуючого впливу. Наприклад, при операції гортані логопед проводить навчання так званої «стравохідної мови», при якій освіту всіх звуків відбувається через стравохід. Якщо ж проблеми голосового апарату викликані параліч гортані/лицьових м'язів або інсультом, то корекція ґрунтується на декількох етапах при поступовому відновленні мови.

Процес лікування у логопеда передбачає нерідко призначення комплексу вправ, на виконання яких важливий ретельний підхід, без будь-яких перерв. Актуальні дефекти мови усуваються виключно при спільно прикладених зусиль з боку, як лікаря, так і пацієнта, що, безсумнівно, вимагає наявності певного терпіння та наполегливості в досягненні результату.

Коли йти до логопеда з дитиною?
  • При неправильному вимові малюком тих чи інших букв. Дана особливість може вказувати на недорозвиненість стану мовленнєвого апарату, проте в деяких випадках пояснюється і короткою вуздечкою, розташованої під язичком.
  • При затримці мовлення у дитини або при повному її відсутності. В якості причин можуть виступати самі різні чинники.
  • Занадто повільний або швидкий говір малюка, сплутаність у вимові звуків, їх «проковтування». Причиною таких проявів може служити пошкодження сурдоаппарата або вади в його розвитку. Тут може знадобитися не тільки лікування логопеда, але і ЛОРа.
  • Перенесення малюком хірургічного лікування, спрямованого на усунення вроджених лицьових аномалій або аномалій ротоглотки. Саме по собі хірургічне втручання не викликає погіршень в мовних функціях, проте цей фактор передбачає необхідність у привчанні м'язів в комплексі з голосовим апаратом до роботи по-новому.
  • При ДЦП у дитини. В основному у таких дітей відзначається дислексія або затримка мовлення. Відсутність лікарської допомоги може призвести до того, що дитина і зовсім не почне розмовляти або його мова буде мати невиразний і змащений вигляд.
Коли дорослій людині йти до логопеда?

Бувають і такі ситуації, при яких допомога логопеда потрібна і дорослим, всупереч думці багатьох про те, що логопед - це виключно дитячий лікар. Тут виділяють такі їх варіанти:

  • Порушення мови на тлі перенесення інсульту, парезу або паралічу м'язів гортані або лицьовими м'язами. Використовуючи спеціальний комплекс вправ, логопед надасть допомогу у відновленні втраченої мовної функції. Додатково у разі необхідності може бути призначений масаж, голковколювання, фізіотерапія, а також препарати, чия дія спрямована на підвищення м'язового тонусу.
  • Внаслідок перенесення психічних хвороб або нервових потрясінь також можуть виникнути певні мовні порушення у вигляді афонії, дисфонії, логоневрозу, дислексії.
  • Видалення гортані або голосових зв'язок також призводить до необхідності консультації логопеда і відповідного лікування, розробленого ним. Зокрема логопед допоможе при використанні стравохідної щілини витягувати потрібні звуки, а також навчить використовувати голосообразующий апарат.

Заїкання, картавість, шепелявість - ці дефекти, як помилково припускає більшість наших співгромадян, у дорослих виправляти вже пізно. Між тим, відвідати логопеда дорослому у цьому випадку не тільки можна, але й потрібно, бо, як вони поправні - запропоновані їм вправи у комплексі з виробленим лікуванням забезпечать можливість правильного вимови звуків і формування необхідної дикції.


Посилання на сайт Логопедії

http://www.logopedia.com.ua

Кiлькiсть переглядiв: 1734

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.